Posłanka Agata Wojtyszek ma swój wkład w powstanie przedszkola w Skarżysku Kościelnym

  • 20.10.2020, 15:01
  • Iwona Bryła
2020-10-21wojtyszek.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Milion złotych z budżetu państwa pozwoli kontynuować budowę nowego przedszkola w Skarżysku Kościelnym, wstrzymaną z powodu braku pieniędzy. Wsparcie trafiło do gminy dzięki staraniom m.in. świętokrzyskiej posłanki Prawa i Sprawiedliwości Agaty Wojtyszek. Za to dziękowała jej lokalna społeczność z wójtem Jackiem Bryzikiem na czele.

Budowa nowego przedszkola w Skarżysku Kościelnym rozpoczęła się w 2017 roku, jednak inwestycję w pewnym momencie zastopował brak pieniędzy. Aż do dziś, gdy z pomocą pospieszył budżet państwa oferując około 1 mln zł niezbędny do wznowienia prac. Dotacja trafiła do gminy, bo na lokalne kłopoty finansowe zwróciła rządzącym uwagę m.in. posłanka z PiS Agata Wojtyszek, za co wójt Jacek Bryzik dziękował jej publicznie na konferencji prasowej, zorganizowanej na placu reaktywowanej budowy.

 

Agata Wojtyszek przypomniała, że w odpowiedzi na prośbę wójta, jeszcze jako wojewoda świętokrzyski, wspólnie z ówczesną poseł Marią Zubą, doprowadziły do przekazania gminie pierwszego rządowego wsparcia w wysokości 400 tys. zł, które pokryło koszty zadaszenia oraz wstawienia okien i drzwi do budynku nowego przedszkola.

 

Do pozyskanego miliona zł gmina dołoży kolejny, który ma już zabezpieczony w swoim budżecie. To pozwoli na zakończenie budowy i uruchomienie przedszkola na około 100 miejsc od września przyszłego roku.

 

Poseł Agata Wojtyszek podkreśliła, że priorytetem obecnego rządu są inwestycje i programy służące polskim rodzinom.

 

Posłance dziękowała za pomoc także lokalna społeczność, w tym przedszkolaki, które już w niedalekiej przyszłości będą mogły korzystać z nowej placówki.

 

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe