Trwa konserwacja dachu na muzealnej Hali Lejniczej

  • 22.10.2020, 16:59
  • Iwona Bryła
2020-10-23dach.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach prowadzi prace przy konserwacji dachu Hali Lejniczej. Pokrycie jest czyszczone z rdzy i, za zgodą konserwatora zabytków, malowane na nowy czarny kolor. Pierwsze efekty już widać.

Zabytkowa Hala Lejnicza to obiekt, który Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach często wykorzystuje na wystawy i duże wydarzenia. Jego wygląd nie powinien więc budzić zastrzeżeń, a tymczasem dach pozostawiał sporo do życzenia. Rdzawe zacieki na szarym tle niekorzystnie rzucały się w oczy. Trwający właśnie remont rozwiązał problem, dach jest nie tylko czyszczony, ale i malowany.

 

Nowa, czarna barwa dachu, jak wyjaśnia dyrektor Muzeum Przyrody i Techniki Paweł Kołodziejski, to nawiązanie do historycznej kolorystyki innych zabytkowych obiektów w placówce.

 

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe