Nowe metody edukacyjne w szkolnictwie zawodowym

  • 23.10.2020, 13:03
  • Iwona Bryła
2020-10-23zdz.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach uczestniczy w projekcie o nazwie „Try”, czyli „Wypróbuj”. Zachęca on nauczycieli i uczniów do skorzystania z takich metod kształcenia, które wykraczają poza standardowe rozwiązania metodologiczne. Przedsięwzięcie ma charakter międzynarodowy: kielecka placówka realizuje go wraz z instytucjami oraz szkołami zawodowymi z Portugalii i Rumunii.

Projekt „Try” to oferta, której celem jest uatrakcyjnienie sposobu nauczania w szkołach zawodowych. Prezentuje nieformalne pomysły na przekazywanie treści edukacyjnych w sposób niestandardowy, a przy tym interesujący dla odbiorców. ZDZ w Kielcach uczestniczy w tym przedsięwzięciu wraz z dwiema polskimi organizacjami pozarządowymi oraz instytucjami i szkołami zawodowymi z Portugalii i Rumunii.

Uczestnicy projektu na kilku spotkaniach nie tylko zapoznawali się z niekonwencjonalnymi metodami kształcenia zawodowego, ale i pracowali nad stworzeniem rozwiązań gotowych do wprowadzenia w swoich szkołach.

W projekcie brali udział nie tylko nauczyciele zainteresowani podniesieniem jakości swojej pracy, ale i sami uczniowie.

Dotychczasowe efekty uczestnictwa w programie „Try” zostały przedstawione na dwóch konferencjach podsumowujących.

Projekt „Try” oferuje również pomoc w zakresie kierowania placówkami edukacji zawodowej. Podpowiada rozwiązania pomagające zarządzać nimi w sposób efektywny, także pod względem finansowym.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe