Ogólnopolski rajd motoryzacyjny w Wąchocku

  • 04.07.2016, 12:47 (aktualizacja 28.11.2017, 08:42)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Ogólnopolski rajd motoryzacyjny w Wąchocku
Ryk silników, zapach benzyny i tumany kurzu. Czyli to, co podnosi poziom adrenaliny u każdego mężczyzny. W Wąchocku rozegrano w sobotę czwartą rundę ogólnopolskiego rajdu MoneyWell Investment Kager Super Rally. Ponad 50 załóg ścigało się motocyklami, quadami, terenówkami i ciężarówkami zbierając punkty do klasyfikacji generalnej.

Rajd MoneyWell Super Rally to ogólnopolska impreza motoryzacyjna rozgrywana etapowo w różnych miejscach kraju. Gmina Wąchock była gospodarzem czwartej rundy rozegranej w sobotę 2 lipca. Zawodnicy ścigali się w okolicy góry Rocha, między Wielką Wsią a Marcinkowem. Gmina Wąchock została wybrana na miejsce rajdu ze względu na dogodne warunki terenowe oraz przychylnych ludzi.

 

W rajdzie wzięło udział ponad 50 ekip z całego kraju. Były nawet reprezentacje międzynarodowe: polsko - włoskie i polsko – francuskie. Uczestnicy ścigali się motocyklami, quadami, samochodami terenowymi i ciężarowymi. Musieli pokonać dwa odcinki: około - 3 kilometrowy na Górze Rocha i liczący około 11 - kilometrów na terenie żwirowni, gdzie na zawodników czekał teren pokryty piachem. Bracia Piotr i Dariusz Samczuk ze Zbąszynia w Wielkopolsce szykowali się na bardzo ciekawe przeżycia.

 

Rajdowiczom kibicowali zastępca burmistrza Sebastian Staniszewski oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Wąchocku Adrian Malinowski.


Zawodnicy startowali i finiszowali na placu przed Miejsko - Gminnym Ośrodkiem Kultury w Wąchocku. Tam też po kilku godzinach zmagań nagrodzono najlepszych kierowców. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe