Około 7 - kilometrowa obwodnica Iłży w trakcie budowy

  • 18.11.2020, 12:47
  • Iwona Bryła
2020-11-18ilza.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Na zachód od drogi krajowej nr 9 powstaje około 7- kilometrowa trasa, dzięki której Iłża nie będzie rozjeżdżana przez samochody. Inwestycja rozpoczęła się przed dwoma laty i jeszcze drugie tyle przewidziano do jej zakończenia.

Inwestycję realizuje warszawski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Jak mówi jego rzeczniczka Małgorzata Tarnowska obwodnica Iłży będzie omijać miasto łukiem usytuowanym po jego zachodniej stronie. Dzięki temu kierowcy nie będą już musieli pokonywać choćby, trudnego do przejechania przez ciężarówki, zakrętu przy ruinach zamkowych w centrum miasta. Zakończenie inwestycji planowane jest w sierpniu 2022 roku.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe