Mniej godzin do odpracowania i przez rok nie będzie zwolnień

  • 27.11.2020, 10:37
  • Iwona Bryła
2020-11-27man.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Po długim, bo trwających kilka tygodni sporze kierownictwa ze związkowcami jest kompromisowe porozumienie w starachowickiej fabryce autobusów. Zarząd MAN Bus zgodził się, by załoga odpracowała 10, a nie 26 dni postoju i by nikt do końca 2021 roku nie stracił pracy.

Zarząd firmy MAN Bus, powołując się na spadek zamówień na autobusy ze względu na epidemię koronawirusa, poinformował pracowników o konieczności przestoju w produkcji w grudniu i styczniu. Przerwa miała wynieść w sumie 26 dni i zostać odpracowana w późniejszym terminie. Związek zawodowy „Solidarność” godził się na odpracowanie tylko połowy przestoju pod warunkiem utrzymania ciągłości zatrudnienia, co z kolei pracodawca odrzucał. W końcu jednak doszło do kompromisu, który zdaniem Małgorzaty Świątek, specjalisty ds. komunikacji w MAN Bus, każdą ze stron stawia w optymalnej sytuacji.

Jan Seweryn, przewodniczący związku „Solidarności” w MAN Bus jest mniej zadowolony, bo trzeba było pójść na ustępstwa w zakresie przestoju.

Udało się jednak wywalczyć około roczną gwarancję zatrudnienia dla wszystkich pracowników, także tych zatrudnionych na umowy czasowe.

Porozumienie podpisały wszystkie działające w MAN Bus związki zawodowe, czyli: Międzyzakładowy Związek Zawodowy Metalowcy , Niezależny Samorządny Związek Zawodowy „Solidarność” oraz Międzyzakładowy Związek Zawodowy Inżynierów i Techników.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe