Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu przyznało dotację na zaplecze sportowe

  • 18.12.2020, 15:06
  • Iwona Bryła
2020-12-18krupka.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
To już kolejna konferencja prasowa, na której przekazywana jest pomyślna informacja dla starachowickiego środowiska sportowego. Tym razem powtórzyli ją posłowie koalicji rządzącej: Anna Krupka, Agata Wojtyszek i Mariusz Gosek. Rządowa dotacja w wysokości 1 mln zł 800 tys. zł pozwoli na zbudowanie nowoczesnego zaplecza sportowego przy boiskach i stadionie na ulicy Szkolnej.

Posłanka i wiceminister sportu Anna Krupka podkreśliła, że dofinansowanie z ministerialnego programu „Sportowa Polska” stanowi znaczą pomoc w realizacji inwestycyjnych planów gminy Starachowice. Pokryje ono połowę kosztów budowy zaplecza.

Agata Wojtyszek zwróciła uwagę na to, że w Starachowicach zainteresowanie kulturą fizyczną nie słabnie, dlatego rozwijanie bazy sportowej jest jak najbardziej zasadne.

Poseł Mariusz Gosek z Solidarnej Polski zaznaczył, że sport kształtuje człowieka nie tylko fizycznie. Prezes Familijnego KS Łazy Łukasz Korus zaznaczył, że sportowcy bardzo czekają na tę inwestycję.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe