Dziś przy szpitalu w Starachowicach otwarto Okno Życia

  • 23.12.2020, 12:11
  • Iwona Bryła
2020-12-23okno-zycia.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Przy Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach otwarto dziś Okno Życia. To miejsce, w którym rodzice mogą zostawić swoje nowo narodzone dzieci licząc, że ktoś inny zapewni im opiekę.

Okno Życia wraca po latach do Starachowic, bo jak przypomniał inicjator jego reaktywacji starosta Piotr Babicki, takie miejsce funkcjonowało w szpitalu do 2009 roku.

Okno Życia mieści się w budynku dawnej portierni w pobliżu szpitalnego lądowiska. Jego użycie będzie zdalnie sygnalizowane pracownikom szpitala.

Partnerem przedsięwzięcia jest Caritas Diecezji Radomskiej, które prowadzi już jedno takie miejsce w Radomiu.

Na dzisiejszej konferencji inaugurującej otwarcie Okna podkreślano, że jego reaktywacja to efekt szczególnego zaangażowania starosty Piotra Babickiego. On sam zaznaczył, że działał w tym zakresie m.in. wraz z Michałem Walendzikiem, obecnym przewodniczącym Rady Miejskiej w Starachowicach.

Wyrażano też nadzieję, że paradoksalnie, nie będzie potrzeby użycia Okna, lub będą to bardzo rzadkie przypadki. Dodano, że jest to miejsce w pełni otwarte i nie mowy o stawianiu warunków związanych np. ze stanem zdrowia dzieci.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
tokos
tokos 15.07.2022, 10:34
A kiedy renowacja okien i drzwi, tak jak oni https://kniz.pl/renowacja-okie…
robili w Krakowie w podobnej placówce? Takie rzeczy powinny być załatwiane systematycznie!

Pozostałe