Przygotowania do modernizacji dworca w Starachowicach Wschodnich

  • 30.12.2020, 11:40
  • Iwona Bryła
2020-12-30dworzec.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Jest pierwszy krok w kierunku przebudowy zaniedbanego dworca autobusowego we wschodniej części Starachowic w nowoczesne centrum komunikacyjne. Gmina ogłosiła przetarg na wybór wykonawcy prac, a oferty planuje otworzyć 25 stycznia.

Dworzec autobusowy w Starachowicach Wschodnich dziś odstrasza wyglądem, ale modernizacja ma to zmienić. Gmina w tym tygodniu ogłosiła przetarg, jednak, jak podkreśla prezydent Marek Materek, ten finał poprzedziło aż kilka lat przygotowań. Po pierwsze miasto musiało nabyć prawa do dysponowania terenem.

Zakres prac obejmuje zarówno teren dworca jak i pobliską ulicę Kolejową, która będzie rozbudowana. Natomiast obecny dworzec ma się zmienić w nowoczesne centrum komunikacyjne dla autobusów, busów, taksówek, pojazdów osobowych i rowerów.

Na tę inwestycję gmina zdobyła dotacje w wysokości pozwalającej na niemal100 - procentowe pokrycie zakładanych kosztów.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe