Trwa analiza ofert na dokumentację obwodnicy Starachowic

  • 08.01.2021, 12:18
  • Iwona Bryła
2021-01-08obwodnica.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Kielcach analizuje 8 ofert, które wpłynęły na przetarg dotyczący przygotowania wstępnej dokumentacji do budowy obwodnicy Starachowic. Zwycięska firma będzie mieć na to 37 miesięcy. Na inwestycję z nadzieją czekają kierowcy, ale także nasi politycy: posłanka Prawa i Sprawiedliwości Agata Wojtyszek i prezydent Starachowic Marek Materek.

Wykonawca, z którym zostanie podpisana umowa będzie musiał m.in. przygotować studium techniczno - ekonomiczno-środowiskowe, uzyskać tzw. decyzję środowiskową oraz przygotować materiały potrzebne do kolejnego przetargu na realizację obwodnicy w systemie „projektuj i buduj”. Na samą budowę przyjdzie nam więc jeszcze poczekać, ale pierwszy krok wykonany w jej kierunku też ma swoje znaczenie. To, a także inne działania poprawiające komunikację w naszym mieście docenia prezydent Starachowic Marek Materek.

Nowe informacje na temat przygotowań do budowy obwodnicy Starachowic z satysfakcją przyjmuje także posłanka Prawa i Sprawiedliwości Agata Wojtyszek.

Jak podkreśla prezydent Marek Materek zarówno obwodnica Starachowic, jak i jej wariant północno - zachodni przygotowywany do realizacji przez samorząd województwa świętokrzyskiego, a także obwodnica Wąchocka stworzą system, który pozwoli naszemu miastu nie tylko odpocząć od korków, ale i nakreśli przed nim perspektywę bardziej dynamicznego rozwoju.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe