Siatka zatrzymująca dziki już gotowa

  • 13.01.2021, 11:30
  • Iwona Bryła
2021-01-13tdziki.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W Nadleśnictwo Starachowice stanęło ogrodzenie o długości 24 – km, które ma uniemożliwić wędrówki dzikom chorym na afrykański pomór świń (ASF) i tym samym rozprzestrzenianie się zarazy. Zapora nie przeszkodzi natomiast ludziom, którzy będą mogli korzystać z zamontowanych w niej przejść. Leśnicy apelują tylko, by pamiętać o ich starannym zamykaniu.

Płot mający chronić przed zakażaniem się dzików, a także trzody chlewnej, stanął na polecenie wojewody świętokrzyskiego. Zapora na terenie Nadleśnictwie Starachowice ma prawie 24 km długości, jej koszt to 434 tys. zł.

By ogrodzenie nie przeszkadzało ludziom zostały w nim zamontowane bramki, łatwe do samodzielnego otwarcia. Leśnicy proszą, by pamiętać o ich starannym zamykaniu pod groźbą konsekwencji prawnych. Dodatkowo te miejsca zostały objęte monitoringiem.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe