Zachęty dla gmin na promowanie „Czystego Powietrza”

  • 10.02.2021, 11:34
  • Iwona Bryła
2021-02-10czyste-powietrze.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Do 30 tys. zł na uruchomienie punktów konsultacyjnych wyższe pieniądze za obsługę wniosków mieszkańców i dodatkowe nagrody za najwięcej podań złożonych w danym roku- takimi propozycjami rząd zachęca gminy do włączenia się w realizację programu „Czyste Powietrze”, który od ponad 2 lat dofinansowuje wymianę starych źródeł ogrzewania w domach jednorodzinnych. Szczegóły nowych rozwiązań zna posłanka z PiS Agata Wojtyszek.

Pakiet bonusów czeka na te gminy, które do końca lutego zgłoszą się do wojewódzkich funduszy ochrony środowiska, by do końca maja podpisać porozumienie o współpracy przy programie „Czyste powietrze”. Jedną z korzyści są pieniądze na uruchomienie i prowadzenie punktów informacyjno-konsultacyjnch w wysokości do 30 tys. zł.

Gminy otrzymają także pieniądze za obsługę wniosków składanych przez mieszkańców zainteresowanych otrzymaniem dotacji w ramach programu „Czyste powietrze”.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe