Gimnastyka korekcyjna dostępna dla przedszkolaków

  • 19.02.2021, 09:00
  • Iwona Bryła
2021-02-19zajecia.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Prowadzony przez powiat Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjnej i Kompensacyjnej w Starachowicach ma standardowo pod opieką uczniów. Jednak dzięki współpracy powiatu z miastem, z oferty niwelowania wad postawy korzystają także starachowickie przedszkolaki.

Powiat starachowicki od wielu lat prowadzi Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjnej i Kompensacyjnej, która to działalność jest obecnie ewenementem na skalę kraju. Jak mówi wicestarosta Dariusz Dąbrowski samorządy finansujące zapobieganie i eliminowanie wad postawy u dzieci i młodzieży, są dziś prawdziwą rzadkością. A paradoksalnie potrzeba tu wzmożonych działań, bo kłopoty z kręgosłupem są nagminne wśród współczesnego pokolenia spędzającego mnóstwo czasu na siedzeniu przed komputerami, czy na wpatrywaniu się w smartfony.

 

Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjnej i Kompensacyjnej standardowo dba o sprawność uczniów szkół podstawowych i średnich, ale porozumienie z gminą Starachowice, która przekazała na ten cel dotację w wysokości około 39 tys. zł, pozwoliło na uruchomienie od lutego br. zajęć także we wszystkich przedszkolach miejskich. Dzieci już ćwiczą co tydzień przez 2 godziny i tak będzie do końca grudnia z pominięciem wakacji oraz września.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe