Będą pieniądze na remont wnętrz Parku Kultury

  • 24.02.2021, 07:00
  • Iwona Bryła
2021-02-24pis.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Minister kultury przyzna gminie Starachowice pieniądze, które pozwolą na wykonanie remontu wewnątrz budynku Parku Kultury. Taka informacja pojawiła się na konferencji prasowej posła z PiS Krzysztofa Lipca. Szczegółów na razie brak, mają być podane gdy decyzja nabierze mocy oficjalnej.

Pieniądze na remont to, jak podkreślił parlamentarzysta, pokłosie wizyty ministra kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotra Glińskiego w naszym mieście i odpowiedź na starania prezydenta Starachowic o przyznanie dotacji.

Prezydent Marek Materek poinformował na jaki zakres prac zostanie przeznaczona oczekiwana pomoc finansowa.

Poseł Krzysztof Lipiec dodał, że resort kultury wesprze też finansowo ochronę zabytkowego kościoła św. Małgorzaty w Chybicach na terenie gminy Pawłów.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe