15 mln zł na wodociągi i kanalizację w małych gminach

  • 02.03.2021, 13:59
  • Iwona Bryła
2021-03-03wfosigw.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Prawie 15 mln zł oferuje samorządom Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, na budowę lub modernizację infrastruktury wodno - ściekowej. Pomoc ta, w formie preferencyjnych pożyczek, jest skierowana do małych gmin, w których nadal brakuje tego typu urządzeń. Wnioski o wsparcie mogą składać do końca marca.

Pomoc pochodzi z „Ogólnopolskiego programu gospodarki wodno-ściekowej poza aglomeracjami ujętymi w Krajowym Programie Oczyszczania Ścieków Komunalnych” i aktualnie ma już drugą edycję. Jak informował na konferencji prasowej Ryszard Gliwiński, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, dotąd przekazano samorządom ponad 25 mln zł. Aktualnie do ich dyspozycji jest niemal 15 mln zł w formie częściowo umarzalnych pożyczek. Stopień umorzenia zależy od zamożności gmin. Te z najniższymi dochodami są uprawnione do 50 % ulgi w spłacie.

 

Wnioski o pożyczki dla samorządów WFOŚiGW przyjmuje do końca marca. Obecni na konferencji świętokrzyscy parlamentarzyści z PiS podkreślali duże znaczenie programu dla równomiernego rozwoju naszego regionu.

 

Konferencja była też okazją do pochwalenia się ogólnopolskim sukcesem w realizacji programu „Czyste Powietrze''. Prezes Ryszard Gliwiński poinformował, że wszystkie świętokrzyskie gminy zadeklarowały współpracę w jego ramach i jest to najlepszy wynik w kraju.

 

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe