Przebudowa dworca wschodniego może się rozpocząć

  • 10.03.2021, 12:08
  • Iwona Bryła
2021-03-10dworzec.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Firma Budromost Starachowice zmodernizuje dworzec w Starachowicach Wschodnich. Zaniedbany obiekt ma się zmienić w estetyczne centrum komunikacyjne dla autobusów, busów i taksówek, z parkingami dla aut i rowerzystów. Metamorfoza ma nastąpić w terminie do października tego roku.

Modernizacja dworca może ruszać, bo gmina już podpisała umowę ze zwycięzcą przetargu, którym jest lokalna firma Budromost. Koszt tego przedsięwzięcia wynoszącego około 2 mln 616 tys. zł w 95 % zostanie pokryty dofinansowaniami, czyli w minimalnym stopniu obciąży samorządowy budżet.

 

W ramach prac zaniedbany teren przy ulicy Kolejowej ma się stać miejscem estetycznym z m.in. dobrymi dojazdami, nowymi przystankami dla autobusów i busów, większymi parkingami dla samochodów osobowych i rowerów.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Hfdu
Hfdu 11.03.2021, 08:26
👍

Pozostałe