Po lockdownie rozwijamy się w rekordowym tempie – ocenia prezes specjalnej strefy ekonomicznej

  • 12.03.2021, 10:19
  • Iwona Bryła
2021-03-12strefa.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Specjalna Strefa Ekonomiczna „Starachowice” pokonała koronakryzys i jest teraz w bardzo dobrej kondycji – przekonują jej władze i na dowód przytaczają dane. Przedsiębiorcy już obsługiwani przez strefę zadeklarowali inwestycje za blisko pół mld zł i zatrudnienie około 700 osób, a ci zainteresowani współpracą chcą ulokować kolejne 300 mln zł.

.

Aktualną sytuację i plany rozwojowe starachowickiej strefy zaprezentowano na konferencji prasowej w siedzibie tej spółki. Przewodniczący PiS w województwie świętokrzyskim poseł Krzysztof Lipiec przypomniał, że rozwojowi tego typu podmiotów sprzyja swobodniejsze prawo inwestycyjne, uchwalone przez ekipę rządzącą.

 

Prezes SSE „Starachowice” Marcin Perz informował, że koronakryzys siłą rzeczy dał się odczuć w kierowanej przez niego spółce, ale już od czerwca ubiegłego roku, czyli od zakończenia lockdownu, jej rozwój niesamowicie przyspieszył. Ilość realizowanych od tego momentu projektów inwestycyjnych jest rekordem w całej historii strefy, a plany są nie mniej ambitne.

 

Miarą sukcesu jest też fakt, że koronakryzys nie doprowadził do upadku żadnego przedsiębiorstwa działającego w starachowickiej strefie.

 

Dobra kondycja naszej strefy to także efekt dokonanych przed blisko 2 laty zmian właścicielskich, gdy jej głównym udziałowcem została państwowa spółka - Agencja Rozwoju Przemysłu. Jej prezes Cezariusz Lesisz zachęcił świętokrzyskich przedsiębiorców do skorzystania z oferowanej tu pomocy.

 

Jednym z przykładów pomocnej dłoni wyciągniętej przez ARP są Świętokrzyskie Kopalnie Surowców Mineralnych w Kielcach, uratowane przed bankructwem.

 

 

 

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe