Imponujące grono stypendystów w ZSZ nr 2

  • 29.03.2021, 10:56
  • Iwona Bryła
2021-03-29stypendia.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Zarząd Województwa Świętokrzyskiego przyznał wyróżniającym się uczniom szkół średnich stypendia w wysokości 3 tys. 800 zł. Nagrody trafiły do młodzieży z liceów i szkół zawodowych. Starachowice mogą się tu pochwalić swoistym rekordem. Krzysztof Duś z I Licem Ogólnokształcącego zdobył największą ilość punktów w województwie świętokrzyskim w ramach oceny przez komisję stypendialną. Ponadto ZSZ nr 2 może się poszczycić aż 23 stypendystami, a znajdująca się w tym gronie Patrycja Linek zajęła pod względem punktacji uczniów szkół zawodowych ex equo II miejsce w województwie.

Laureaci stypendiów naukowych w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach to: Wiktoria Bernaciak, Hubert Celuch, Artur Cygan, Dawid Gębski, Agata Janus, Jakub Kosior, Łukasz Kozieł, Karolina Krawczyk, Katarzyna Linek, Dagmara Łyżwińska, Julia Maciąg, Patryk Maciąg, Krystian Murzyn, Emilia Piętak, Maja Piętak, Mateusz Pocheć, Klaudia Roesler, Faustyna Sitek, Kamil Sobczyk, Kacper Suski, Magdalena Szczygieł i Aleksandra Zielińska, a także Patrycja Linek, wysoko oceniona przez komisję stypendialną. Czwartoklasistka uczy się zawodu technika organizacji reklamy i jest m.in. finalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności.

W klasie o tym samym profilu uczy się także Faustyna Sitek.

Najwyższą lokatę na stypendialnej liście zajął Krzysztof Duś, mieszkaniec gminy Mirzec, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego, laureat konkursów z matematyki, fizyki, chemii i języka polskiego.

Pozostali stypendyści ze starachowickich szkół średnich to z I LO: Monika Duś, Daniel Krzak, Dariusz Majer, Stanisław Olesiński i Oskar Prześrut, z II LO: Julia Juda, Paulina Pająk, Krzysztof Pastuszka, Weronika Podeszwa, Karolina Szczepanik i Maciej Szczykutowicz i z ZSZ nr 1: Karolina Bidzińska, Justyna Maciejczak i Natalia Nowak-Gryz.

Przy ocenie zgłoszeń komisja stypendialna brała pod uwagę m. in. średnią ocen z trzech przedmiotów (w zależności od programu: matematyczno-przyrodniczych, zawodowych i języków obcych) oraz średnią ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych na świadectwie z roku szkolnego 2019/2020.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe