Muzeum pozyskało nowy eksponat do kolekcji starów

  • 07.04.2021, 10:13
  • Iwona Bryła
2021-04-07star.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Do Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach dotarł nowy eksponat do kolekcji starów. To model 244 RS z końca lat 70 - tych XX wieku zaprojektowany do prac w gospodarstwach rolnych. Do nas dotarł z Podlasia w nadal dobrym stanie technicznym.

Jak mówi dyrektor Muzeum Paweł Kołodziejski star 244 RS sprawi, że posiadana przez placówkę kolekcja tych samochodów, stanie się teraz kompletna pod względem reprezentowania wszystkich najważniejszych modeli produkowanych w dawnej Fabryce Samochodów Ciężarowych.

Najnowszy nabytek Muzeum to jedna z wersji tzw. dwusetek. Przeznaczeniem stara 244 RS były głównie prace polowe, ale wykorzystywano go także w lasach i na budowach.

Zabytkowy dziś star dotarł do nas z Podlasia i wcześniej przez 31 lat pracował w budownictwie. Jest więc poważnie wyeksploatowany, ale technicznie nadal sprawny.

Jak podkreśla dyrektor Kołodziejski pamięć o ciężarówkach ze Starachowic nadal żyje w licznych pasjonatach tej legendarnej marki.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe