Ruszyła modernizacja terenu przy dworcu kolejowym Starachowice Wschodnie

  • 20.04.2021, 15:46
  • Iwona Bryła
2021-04-21dworzec.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Firma Budromost – wykonawca remontu placu przy dworcu kolejowym Starachowice Wschodnie, rozpoczęła prace w terenie. Cel jest taki, by do października br. powstało tam centrum komunikacyjne dla autobusów, busów i taksówek, z parkingami dla aut i rowerzystów.

Ruszyła modernizacja zaniedbanego placu przy ulicy Kolejowej w sąsiedztwie dworca PKP we wschodniej części Starachowic. Inwestorem jest gmina, która wcześniej musiała przejąć ten teren od Skarbu Państwa. Udało jej się też pozyskać dotacje, które w 95 % pokryją koszty robót wynoszące około 2 mln 616 tys. zł.

 

Wykonawca zaczął od prac przygotowujących teren pod budowę nowych obiektów. A znajdą się tam m.in. przystanki i parkingi dla autobusów, busów, taksówek, samochodów osobowych i rowerów oraz nowe dojazdy plus zieleń ozdobna.

 

Metamorfoza tego terenu ma nastąpić do października br.

 

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe