Naprawa drogi w wąwozie

  • 21.04.2021, 12:53
  • Iwona Bryła
2021-04-21radkowice.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Powiat starachowicki otrzymał ponad 300 tys. zł rządowej pomocy na przebudowę drogi Radkowice-Szerzawy w gminie Pawłów, biegnącej lessowym wąwozem. Ostatni szczegół ma tu kluczowe znaczenie, ponieważ wsparcie pochodzi z rezerwy budżetu państwa, wydzielonej na zabezpieczenie dróg usytuowanych na takich obniżeniach terenu.

Inwestycja będzie prowadzona na ponad 300 - metrowym odcinku, a w jej ramach oprócz umocnienia wąwozu płytami betonowymi zostanie też położona nakładka bitumiczna na jezdni o szerokości 3 m z dwiema mijankami. Przetarg ma się odbyć na dniach, a zakończenie remontu planowane jest jesienią br.

Szacunkowy koszt zadania to około 406 tys. zł. Rządowa dotacja pokryje go do wysokości 304 tys. zł, resztę sfinansuje powiat starachowicki oraz gmina Pawłów.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Fcb
Fcb 28.11.2021, 03:15
Fachowo rzecz ujmując, wygląda to na sp*****.
Wróżbita
Wróżbita 27.11.2021, 10:25
Od powiatu po sejm, rządzą nami ludzie bez wyobraźni. Dopiero teraz droga będzie wymagała interwencji. Ale może o to chodzi, takie "zabezpieczenie" będzie powodowało osuwanie się nasypu i utrudnienia w ruchu w niemniejszym stopniu niż to było dotychczas. Ale ktoś przytulił 500k i o to chodzi.

Pozostałe