Test na koronawirusa już w 30 minut

  • 30.04.2021, 11:41
  • Iwona Bryła
2021-04-30szpitalok.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Szpital w Starachowicach dysponuje nowym sprzętem. To automat do szybkiego potwierdzania lub wykluczania obecności koronawirusa, ale także podobnych mikroorganizmów. Przekazał go placówce powiat starachowicki, który za blisko 178 tys. zł zakupił go z programu współfinansowanego przez Unię Europejską.

Urządzenie testujące jest precyzyjne i szybkie. Ujemny wynik testu na obecność koronawirusa pokazuje już po 30 minutach, dodatni po 45 minutach.

Sprzęt posłuży również do wykrywania innych drobnoustrojów chorobotwórczych.

Urządzenie zostało kupione w ramach, dysponującego niemal 4 mln zł, projektu „Walka z epidemią COVID – 19 na terenie Powiatu Starachowickiego”, z którego powiat rozdysponował już ponad 1mln 100 tys. zł kupując m.in. środki i urządzenia dezynfekcyjno - ochronne dla podległych mu placówek, a także urzędów gmin. Głównym odbiorcą kolejnej transzy pomocowej będzie szpital.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe