770 mld zł dla Polski plus dobre wieści dla Starachowic i regionu

  • 30.04.2021, 11:43
  • Iwona Bryła
2021-04-30pis.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Konieczność głosowanie za, bojkotowaną przez opozycję, ustawą pozwalającą korzystać Polsce z 770 mld zł wynegocjowanych w UE – ten temat był punktem wyjścia dzisiejszej konferencji prasowej przewodniczącego Prawa i Sprawiedliwości w województwie świętokrzyskim posła Krzysztofa Lipca. Ale w trakcie spotkania była też mowa o sprawach lokalnych: powstaniu nowej placówki dla chorych na Alzheimera w Starachowicach, pomocy finansowej na remont zabytkowej portierni w muzeum oraz wsparciu strażaków ochotników.

Pod hasłem „Liczy się Polska” także do Starachowic dotarła narodowa kampania rządu PiS, który wynegocjował w Brukseli 770 mld zł i chce je wydatkować w ramach Krajowego Planu Odbudowy. By te środki finansowe były wykorzystane w praktyce Parlament musi przyjąć stosowną ustawę. Na posiedzeniu we wtorek 4 maja zajmie się nią Sejm. Jak przypomina poseł Krzysztof Lipiec PiS może liczyć na głosy Lewicy, natomiast inne partie, w tym opozycja, odmawiają swojego poparcia.

Spotkanie było też okazją do poinformowania o najnowszej pomocy z budżetu państwa dla powiatu starachowickiego. Dzięki dotacji z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w budynku dawnego ośrodka gimnastyki korekcyjnej przy ulicy Żeromskiego w Starachowicach powstanie placówka pomocowa, głównie dla osób chorych na Alzheimera. Poseł Krzysztof Lipiec wyraził satysfakcję, że jego zabiegi w tej sprawie odniosły pozytywny skutek.

Była też mowa o kupnie nowych wozów dla strażaków ochotników ze starachowickiej dzielnicy Michałów oraz z Osin w gminie Mirzec.

Ponadto do powiatu starachowickiego popłynie pomoc z resortu kultury. Jej odbiorcami są: opactwo cystersów w Wąchocku oraz Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe