Konkurs “Poznaj swoje prawa w pracy”

  • 01.05.2021, 10:40
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Konkurs “Poznaj swoje prawa w pracy”
Mateusz Pocheć , uczeń klasy trzeciej kształcący się w zawodzie technik informatyk  w Technikum nr2 im. E. Kwiatkowskiego w Zespole Szkół  Zawodowych nr2 w Starachowicach będzie reprezentował nasze województwo na  etapie centralnym  w konkursie “Poznaj swoje prawa w pracy” - organizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy - Okręgowy Inspektorat Pracy w Kielcach.

W dniu 22.04.2021r. odbył się regionalny ogólnopolski konkurs pod nazwą “Poznaj swoje prawa w pracy” nad, którym w roku szkolnym 2020/2021honorowy patronat objął Minister Edukacji i Nauki. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie Mateusz Pocheć i Jakub Lubieniecki uczniowie klasy trzeciej, kształcący się w zawodzie technik informatyk. Opiekunem uczniów była Joanna Zielińska - nauczyciel przedmiotów ekonomicznych.

Konkurs odbył się w formie online na platformie Microsoft Times. W konkursie wzięło udział 36 uczniów z 18 szkół województwa świętokrzyskiego uczestniczących w programie edukacyjnym “Kultura bezpieczeństwa”.

Należy wspomnieć, iż ….

Program edukacyjny dla szkół ponadpodstawowych pod nazwą “Kultura bezpieczeństwa “w ZSZ nr2 jest organizowany od wielu lat i cieszy się dużą popularnością i zaangażowaniem wśród nauczycieli i oczywiście uczniów.

Celem programu jest zwrócenie uwagi wśród młodzieży na kształcenie z zakresu kultury bezpieczeństwa, higieny pracy i ergonomii na wszystkich poziomach krajowego systemu oświatowego. Jest udostępniony podręcznik pt.: “Kultura bezpieczeństwa” wydany przez CIOP-PIB (Centralny Instytut Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczy)w wyniku realizacji programu rządowego pod nazwą “Dostosowanie warunków pracy w Polsce do standardów Unii Europejskiej “.

Nauczyciele mogą korzystać bezpośrednio z podręcznika, w którym zawarte są treści dotyczące jednostki lekcyjnej, gotowe scenariusze, karty pracy, materiał źródłowy, slajdy, filmy i klipy filmowe, które powstały z materiałów we współpracy TVP, bezpłatnych materiałów filmowych Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy oraz materiały opracowane przez CIOP- PIB.

Materiały są obszerne i bogate w treści, co daje możliwość elastycznego wyboru takich zagadnień, które wynikają z potrzeb dydaktycznych w danej klasie.

Okręgowy Inspektorat Pracy w Kielcach udostępnia materiały poprzez koordynatorów szkolnych dla nauczycieli.

Koordynatorem programu w ZSZ nr 2 jest Edyta Lubieniecka we współpracy z Alicją Grześkowiak i Joanną Zielińską.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe