Tężnia przy Parku Kultury

  • 07.05.2021, 15:16
  • Iwona Bryła
2021-05-07tezniaok.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Prezydent Starachowic, pod wpływem głosów mieszkańców, zmienia plan dotyczący lokalizacji tężni solankowej w Starachowicach. Zamiast „pod skałkami” przy ulicy Zakładowej ma zostać zbudowana na skwerze przy Parku Kultury. Nowa opcja to wynik konsultacji ze starachowiczanami, a przyczyną zmian są zbyt wysokie koszty inwestycji, co się okazało po otwarciu ofert przetargowych.

Ulicę Zakładową na miejsce lokalizacji tężni wskazali tamtejsi mieszkańcy w ramach Budżetu Obywatelskiego. Plan był aktualny do momentu, gdy gmina zapoznała się z ofertami zgłoszonymi na przetarg. Trzy zainteresowane firmy zaproponowały kwoty od około 549 tys. zł do 419 tys. zł, podczas gdy gmina planowała wydać do 245 tys. zł. Prezydent postanowił się skonsultować z mieszkańcami i radnymi pytając, czy dołożyć do tężni, czy też zmienić jej lokalizację na skwer przy Parku Kultury, co wiąże się z odłożeniem budowy na przyszły rok. W rezultacie wybrano drugą opcję.

 

Prezydent tłumaczy, że tężnia przed Parkiem Kultury spełni wymóg ulokowania jej w obrębie osiedla Wzgórze, czyli nadal w ramach okręgu zamieszkania autorów wniosku do Budżetu Obywatelskiego.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe