Podwyżka płacy w PKC

  • 14.05.2021, 09:23
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podwyżka płacy w PKC
W dniu wczorajszym podpisane zostało porozumienie pomiędzy związkami zawodowym, a Zarządem PKC GROUP dotyczące podwyżki wynagrodzeń. Na mocy tego porozumienia płace pracowników wzrosną o 3,5%. Dodatkowo na podwyżki indywidualne przeznaczono 0,2% funduszu płac.

Płace pracowników fizycznych wzrosną od 1 kwietnia, co oznacza, że przy wypłacie za maj pracownicy otrzymają wyrównane za miesiąc kwiecień. Natomiast płace pracowników umysłowych wejdą w życie z dniem 1 czerwca. Podwyżki indywidualne, na które przeznaczono 0,2% funduszu płac, uruchomione zostaną w czerwcu po zakończeniu procedury ocen pracowników. Podwyżką tą objęte zostanie kilkadziesiąt osób, które po pierwsze zostaną pozytywnie ocenione, a po drugie mają zaniżone grupy osobistego zaszeregowania.

Negocjacje płacowe trwa długo i nie zakończyły się w pełni tym o co postulował NSZZ „Solidarność”, ale niestety obecna sytuacja firmy jak i pandemia COVID-19 spowodowała, że więcej nie udało się osiągnąć. Nie udało się też doprowadzić do włączenia premii miesięcznej do płacy zasadniczej, ale mamy zapewnienie prezesa, że do tematu wrócimy na początku przyszłego roku. Pozytywna informacją jest to, że są duże szanse na wprowadzenie tak zwanej dodatkowej opieki medycznej o co od kilku lat postuluje „Solidarność”.

Najprawdopodobniej koszty tej opieki w części sfinansuje firma, a w części pracownicy. Opłata będzie niewielka, by nie powiedzieć, że symboliczna, ale dla pracowników będzie to korzystne, bo będą mogli bez kolejek dostać się do specjalistów. 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe