Stary szpital sprzedany gminie

  • 26.05.2021, 10:14
  • Iwona Bryła
2021-05-26szpital.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Zakończyły się procedury przygotowawcze do zbycia przez powiat starachowicki budynku starego szpitala na rzecz gminy, która chce tam zbudować osiedle mieszkaniowe. Dziś starosta i prezydent podpisali umowę u notariusza.

Gmina odkupiła od powiatu nieruchomość ze starym szpitalem przy ulicy Radomskiej, by to latami niszczejące miejsce przeznaczyć na budownictwo mieszkaniowe.

Teraz gmina chce zlecić zaprojektowanie inwestycji oraz uzyskać zgodę konserwatora zabytków na wyburzenie starego szpitala.

Kwota sprzedaży nieruchomości to 2 mln 400 tys. zł plus podatek VAT. Gmina regulują ją powiatowi w ratach: pierwsza w wysokości 1 mln zł już wpłynęła, a kolejna zostanie przekazana do końca marca przyszłego roku. Jak poinformował starosta Piotr Babicki powiat przeznaczy ten wpływ na wkłady własne do inwestycji oraz spłatę długu.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe