Protestacyjny wiec „Solidarności” i załogi MAN

  • 28.05.2021, 13:31
  • Iwona Bryła
2021-05-28man.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Nowa odsłona sporu „Solidarności" i załogi MAN Bus z kierownictwem firmy o m.in. 200 zł podwyżki. Dziś związkowcy i pracownicy wzięli udział w pikiecie protestacyjnej, która zaczęła się na zakładowym parkingu, a swój finał miała przy siedzibie zarządu fabryki.

„Solidarność" w MAN Bus protestuje już od ponad miesiąca, bo nadal nie osiągnęła swojego celu, jakim jest wynegocjowanie dla pracowników korzystnych warunków płacowych. Dziś domagała się ich realizacji na wiecu z udziałem przedstawicieli załogi, który odbył się przed siedzibą kierownictwa zakładu.

W czasie pikiety przewodniczący „Solidarności” Jan Seweryn kilkakrotnie przez megafon zachęcał zarząd firmy do wyjścia z biura i porozmawiania z załogą. Do tego nie doszło, ale negocjacje na linii „Solidarność”- zarząd MAN Bus trwają od dłuższego czasu. Rozmowa odbyła się także w dniu wiecu, a kolejną zaplanowano na poniedziałek.

Na pytanie, co dalej gdy kolejna próba porozumienia zakończy się fiaskiem przewodniczący Jan Seweryn udziela wyważonej odpowiedzi.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe