PM nr 15 w akcji budowy domków dla owadów

  • 08.06.2021, 13:44
  • Iwona Bryła
2021-06-09pm15.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 15 w Starachowicach wraz z rodzicami zostały poproszone o zbudowanie schronień służących owadom. Powstało 26 prac, które ustawiono w Przedszkolnym Ogródku Botanicznym.

Ekologiczna akcja to pomysł nauczycielki Anny Marczak, a jej koordynacją zajęła się Aneta Pawełczyk. Przedsięwzięcie jest zgodne z profilem edukacyjnym przedszkola, w którym przyroda odgrywa kluczową rolę. Schronienia dla owadów dzieci

wykonały wraz z rodzicami, a efektem wspólnych działań były nie tylko funkcjonalne, ale i wyjątkowo ładne konstrukcje. 26 owadzich domków umieszczono w Przedszkolnym Ogródku Botanicznym w ramach uroczystego podsumowania akcji z udziałem gości: ornitologa Jacka Majora, przyrodnika Michała Surmy oraz przedstawicielki przedszkolnej rady rodziców Katarzyny Surmy. Maluchy wysłuchały opowieści o tym, jak ważną rolę w przyrodzie pełnią niepozorne mrówki, czy pszczoły i w jaki sposób przygotowane domki im pomogą.

 

 

Miłym dopełnieniem pouczającego spotkania były upominki dla przedszkolaków, w tym książeczki edukacyjne przekazane w imieniu prezydenta Starachowic.

 

 

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe