Od 1 lipca szpital wznawia przyjęcia na oddziały

  • 30.06.2021, 12:08
  • Iwona Bryła
2021-06-30szpitalok.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach od jutra ponownie szerzej otworzy się na pacjentów. Będą w nim leczeni już nie tylko chorzy na COVID- 19. Do dyspozycji mieszkańców znów będą niemal wszystkie odziały szpitalne. Wyjątkiem jest gastroenterologia i rehabilitacja.

Zmianom w szpitalu poświęcona była dzisiejsza konferencja prasowa. Starosta starachowicki Piotr Babicki powołując się na decyzję wojewody świętokrzyskiego informował, że do dyspozycji zakażonych koronawirusem od 1 lipca będą 72 łóżka, a reszta posłuży pacjentom pozostałych oddziałów. O przyjęciu na nie decydować będzie wykluczenie podejrzenia COVID- 19. Jednego chorego może tam odwiedzić jedna osoba dziennie i zostać przez maksymalnie 15 minut.

Szpital nie otworzy tylko dwóch oddziałów: wewnętrznego II z gastroenterologią oraz oddziału rehabilitacji. Poradnie szpitalne będą otwarte tak jak dotychczas z zachowaniem rejestracji telefonicznej.

Dyrektor szpitala informował, że placówka jest gotowa do zmian także pod względem technicznym. Kolejna zmiana dotyczy lokalizacji szpitalnego punktu szczepień przeciw COVID- 19. Teraz będzie się on mieścił tylko w przychodni „Medyk”.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe