Przy SP nr 1 powstaje nowa szatnia

  • 12.07.2021, 12:59
  • Iwona Bryła
2021-07-12sp1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Wystartowała budowa nowej szatni przy Szkole Podstawowej nr 1 na osiedlu Orłowo. Inwestycja kosztuje 1 mln 600 tys. zł, ale gmina ma już zapewnienie, że w kwocie 890 tys. zł pokryje ją dotacja z Ministerstwa Finansów.

O inwestycji prosto z placu budowy informowali dziś wspólnie: prezydent Starachowic Marek Materek i prezes świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości poseł Krzysztof Lipiec. Jak podkreśla szef miasta w wyniku reformy edukacji po likwidacji gimnazjów i przeniesieniu uczącej się tam młodzieży do klas siódmych i ósmych szkół podstawowych, dotychczasowa szatnia w SP nr 1 okazała się za ciasna. Rozwiązania problemu domagali się rodzice i nauczyciele.

W ramach tego zadania zostaną też przebudowane stare instalacje: elektryczna, wodno-kanalizacyjna, deszczowa i teletechniczna.

Inwestycja kosztuje 1 mln 600 tys. zł. 890 tys. zł z tej kwoty pokryje dotacja z Ministerstwa Finansów. Poseł Krzysztof Lipiec chwalił Starachowice za kolejny dowód skuteczności w pozyskiwaniu środków zewnętrznych.

Prace przy SP nr nr 1 wystartowały, ale w trakcie robót ziemnych okazało się, że będą opóźnione z powodu skały, której nie było na mapie.

To nie koniec zamierzeń inwestycyjnych gminy przy „jedynce” i przy innych podstawówkach, a także na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Miasto złożyło wnioski do Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu o dotację na remont nawierzchni boisk przy Szkołach Podstawowych nr 1, 9 i 13 oraz na modernizację krytej pływalni.

 

 

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe