Wakacyjne lekcje rzeźbienia

  • 19.07.2021, 12:12
  • Iwona Bryła
2021-07-19rzezba.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Wakacyjna Szkółka Rzeźbiarska Parku Kultury prowadzona przez artystę Kazimierza Kopcia, już od ponad 20 lat proponuje dzieciom i młodzieży spędzanie wolnego czasu na nauce artystycznej obróbki drewna. Młodzi ludzie zamiast banalnej komputerowej myszy biorą w dłoń dłuta, a potem pędzle, by nadać swoim rzeźbom ostateczny barwny szlif.

Zajęcia w pracowni przy ulicy Leśnej mają same zalety. Dzieci spędzają czas na świeżym powietrzu i wypełniają go twórczą pracą, wspaniale kształtującą wyobraźnię i artystyczny smak.

Cieszy fakt, że mimo wszechobecnych, łatwych i często banalnych form elektronicznej rozrywki proponowanych już od najmłodszych lat, dzieci znajdują przyjemność w bardziej ambitnych zajęciach. Z naborem do Wakacyjnej Szkółki Rzeźbiarskiej nie ma bowiem problemu, zawsze jest wielu chętnych. W tym roku z powodu epidemii sporej grupie trzeba było niestety odmówić.

Szczęściarze, którym udało się załapać na artystyczne wakacje już tradycyjnie pracują nad jedną dużą rzeźbą zbiorowo (jest to czarownica, która ma stanąć w Parku Miejskim) oraz wykonują prace własnego pomysłu.

Wszystkie rzeźby zostaną jeszcze barwnie pomalowane, a na koniec zajęć młodzi artyści pochwalą się nimi publicznie, bo planowane jest tradycyjne uroczyste podsumowanie z udziałem m.in. władz naszego miasta.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe