Uczniowie z Technikum „na Maja” na wakacyjnych stażach zawodowych

 • 22.07.2021, 08:27
 • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Uczniowie z Technikum „na Maja” na wakacyjnych stażach zawodowych
Staże wakacyjne to świetny sposób dla uczniów Technikum nr 2 w Starachowicach na kontakt ze środowiskiem pracy, zdobycie doświadczenia i umiejętności zawodowych oraz wypracowanie własnych złotówek na wakacyjny wypoczynek.

Od 1 lipca br. uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach rozpoczęli wakacyjne staże zawodowe, realizowane w ramach projektu pn. „Kształcimy specjalistów - rozwój edukacji zawodowej dla Starachowic II edycja”. Łącznie w lipcu i sierpniu weźmie w nich udział 35 uczniów kształcących się w zawodach: technik informatyk, technik reklamy, technik logistyk, technik mechanik, technik mechatronik i technik elektryk. W ramach stażu uczniowie przepracują po 150 godzin, za co otrzymają stypendium stażowe w wysokości 2 000 zł oraz zwrot kosztów dojazdu na staż.

Najwięcej, bo 16 osób, to informatycy. Z informacji uzyskanych od uczniów wynika, że są bardzo zadowoleni ze swojego miejsca stażu. Chociaż pracują w różnych firmach i urzędach, zajmują się typowymi na informatyka zadaniami: naprawą uszkodzonego sprzętu komputerowego, instalacją oprogramowania, montażem okablowania, konfiguracją lokalnych serwerów baz danych itp.

Logistycy podejmują działania związane z obsługą łańcucha logistycznego w obszarze dystrybucji towarów, natomiast uczennice z reklamy mają m.in. możliwość pracy na różnych maszynach, na których przygotowują nadruki na samochody, koszulki, kubki, długopisy itd.

Elektrycy, mechanicy i mechatronicy pracują w działach technicznych lub utrzymania ruchu. Poznają maszyny i urządzenia wykorzystywane w zakładzie pracy, m.in. robot spawalniczy, obrabiarki CNC, prasa krawędziowa, wiertarka kolumnowa, maszyny obróbki elektroerozyjnej. Zapoznają się z budową, obsługą i konserwacją wymienionych maszyn i urządzeń, z programami komputerowymi wspomagającymi nadzorowanie utrzymania ruchu w zakładzie, ewidencją i rozliczaniem parku maszynowego.

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie składają podziękowania wszystkim pracodawcom, którzy zgodzili się przyjąć na staż uczniów Technikum nr 2 w Starachowicach. Wśród nich są:

 • ANIMEX FOODS SP. Z O.O., ODDZIAŁ W STARACHOWICACH

 • EMPIRE MICHAŁ DAŃKO,

 • NUMENA SP. Z O.O. - BRICOMARCHE,

 • RETE S.C,

 • SOKÓŁ IT OBSŁUGA INFORMATYCZNA FIRM KRZYSZTOF SOKÓŁ,

 • SOLIX SP Z O.O. SP. K.,

 • STAROSTWO POWIATOWE W STARACHOWICACH

 • STARPOL II SP. Z O.O.,

 • URZĄD GMINY W BRODACH,

 • URZĄD MIEJSKI W STARACHOWICACH,

Uczestnicy projektu mają szansę zdobycia cennej wiedzy, umiejętności, a przede wszystkim doświadczenia w rzeczywistym środowisku pracy. Jest to bardzo dobra okazja do poznania realiów życia zawodowego, zdobycia nowych kompetencji zawodowych, nawiązania kontaktu z potencjalnym pracodawcą.

Działania w ramach projektu są finansowane z funduszy Unii Europejskiej - w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego (Poddziałanie: RPSW.08.05.01 Podniesienie jakości kształcenia zawodowego oraz wsparcie na rzecz tworzenia i rozwoju CKZiU). Realizatorem projektu jest Akademia Przedsiębiorczości sp. z o.o. w Kielcach we współpracy z dwoma Partnerami – Powiat Starachowice i Specjalna Strefa Ekonomiczna "Starachowice" S.A.


 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe