Wyścigi na zakończenie szkółki kajakarskiej

  • 26.07.2021, 10:15
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Wyścigi na zakończenie szkółki kajakarskiej
Trzydzieści godzin treningów na wodzie, trzydzieścioro czworo młodych kajakarzy, dwanaście medali – taki  jest bilans szóstej edycji szkółki kajakarskiej w Rudzie. W dniu 20 lipca, przy molo w Rudzie odbyło się zakończenie kursu i wyścigi z udziałem młodzieży. 

Wszystkich kajakarzy, rodziców dziadków zebranych pod wiatą przywitała Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody. W spotkaniu uczestniczyli także: radna Beata Szustak, Dorota Grudnicka-Glina – dyrektor Centrum Usług Wspólnych oraz były radny Tadeusz Bernaciak. Pani wójt dziękowała Pani Ewie Stawiarskiej – dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w  Rudzie oraz nauczycielom za pracę przy organizacji szkółki. Marzena Bernat, każdemu uczestnikowi wręczyła prezenty: koszulki i okulary słoneczne. Ponadto, otrzymali oni certyfikat Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Kajakarstwa z Warszawy, oraz bidony na wodę od szkoły w Rudzie.

W czasie wyścigu na zakończenie szkółki, kajakarze musieli wykonać kilka skrętów. Ci którzy dobrze przećwiczyli ten manewr uzyskali przewagę. Tak też zrobił Dawid Turek. W dużym stopniu dzięki wzorowo wykonanej tzw. czeskiej kontrze zdobył złoty medal w kategorii chłopców starszych. Nieznacznie wolniejsi od Dawida był Kamil Turek i Piotr Jurczenia. W kategorii dziewcząt młodszych najlepsze były: Oliwia Ziółkowska, Róża Grabowska i Klaudia Pocheć. Medale wywalczyły dziewczęta starsze: Honorata Grabowska, Amelia Turek, Angelika Gołębska. Jeżeli chodzi o chłopców młodszych  najlepsi byli: Wiktor Jankowicz, Adam Łęcki, Piotr Rożek.

Na zakończenie szkółki, niektórzy chłopcy pokazywali swoje umiejętności w wykonaniu eskimoski, czyli powrotu do pozycji pionowej po wywrotce w kajaku. Prezentację wykonali: Bartosz Sobecki, Kamil Turek i Dawid Turek. Podobnie jak w latach ubiegłych, instruktorami szkółki byli panowie Ryszard Roman i Błażej Doniec ze Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Kajakarstwa z Warszawy.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe