Odpoczynek od miasta w starej Chacie Szeptuchy

  • 02.08.2021, 13:50
  • Iwona Bryła
2021-08-02szeptucha.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Tu przyroda i sielska egzystencja pozwalają odetchnąć od cywilizacji: hałasu, pośpiechu i komputerów. Zamiast tego jest niespieszne celebrowanie czasu w zaciszu starego wiejskiego budownictwa, przy zapachu ziół i pianiu koguta. Właścicielka Chaty Szeptuchy Monika Dygas proponuje naturę i polską tradycję jako remedium na problemy współczesnego człowieka i szkołę życia dla młodego pokolenia.

 

Chata Szeptuchy jest odzwierciedleniem pasji Moniki Dygas dawną polską wsią. Nazwa tego miejsca wiąże się z zielarskimi zainteresowaniami właścicielki. Szeptuchami nazywano bowiem ludowe uzdrowicielki korzystające głównie z leczniczego bogactwa roślin, a pani Monika kończy kurs fitoterapii.

Wyróżnikiem Chaty Szeptuchy jest drewniany budynek z wizerunkiem namalowanej na ścianie krowy. Jest to odwzorowanie starego zdjęcia przedstawiającego dojarkę. Chata Szeptuchy jest miejscem agroturystycznym otwartym zarówno na dorosłych, jak i wycieczki szkolne. Można tu zobaczyć stare sprzęty rolnicze i te używane w wiejskim gospodarstwie domowym oraz wziąć udział w zajęciach wykonywanych kiedyś przez gospodarzy i w tych, które łączą przyrodę ze sztuką.

Monika Dygas nie narzeka na brak gości. W czym tkwi tajemnica popularności Chaty Szeptuchy? Właścicielka uważa, że w szczerości postawy życiowej, jaką prezentuje swoim gościom. Ona sama mieszka tu na co dzień, miasto odwiedza rzadko. Ludzie widzą, że życie zgodne z rytmem przyrody to jej wybór i to ich przekonuje. Pani Monika jest autentyczna w tym co robi, bo zrealizowała swoje marzenie pielęgnowane od dziecka. Chata Szeptuchy to jej świadomie wybrane miejsce na ziemi, w którym czuje się spełniona i przez to szczęśliwa.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe