Podsumowanie letniej szkółki rzeźbiarskiej

  • 03.08.2021, 14:51
  • Iwona Bryła
2021-08-04rzezba.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Szkółka rzeźbiarska Parku Kultury w Starachowicach od wielu lat zaprasza dzieci na lekcje artystycznej obróbki drewna, w czasie feryjnej bądź wakacyjnej przerwy od zajęć w szkole. Nauka odbywa się pod kierunkiem doświadczonego artysty Kazimierza Kopcia. W te wakacje jego podopieczni oprócz prac własnego pomysłu pomogli mu też przygotować jedną dużą rzeźbę, która stanie w Parku Miejskim.

 

Rzeźbiarska szkółka to pomysł, który zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem uczestników. Mali artyści z pomocą swojego instruktora wyczarowują z kawałków drewna postaci zaludniające świat dziecięcej wyobraźni. Potem malują i tak powstają mini dzieła sztuki zabierane do domów lub ofiarowywane bliskim. W tym roku nawet najmłodsza zaledwie kilkuletnia uczestniczka dała radę przygotować pamiątkę swojego pobytu na zajęciach z panem Kazimierzem przy ulicy Leśnej. Starsi i przez to bardziej doświadczeni bywalcy szkółki wyrastają już na prawdziwe talenty. Kazimierz Kopeć pracuje tak z kolejnymi pokoleniami od 25 lat, jak zauważył prezydent Starachowic Marek Materek goszczący na uroczystym podsumowaniu letniej edycji zajęć.

 

Na finałowym spotkaniu zaprezentowano wszystkie prace przygotowane przez uczestników szkółki. Młodym artystom gratulowała dyrektor Parku Kultury Agnieszka Lasek- Piwarska i wraz z szefem miasta wręczyła im dyplomy i upominki.

 

Największa z rzeźb, która powstała w szkółce to Baba Jaga wykonana przez prowadzącego z pomocą uczestników. Ozdobi starachowicki Park Miejski.

 

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe