Pamięć o Żołnierzach Wyklętych w dniu Wojska Polskiego

  • 16.08.2021, 10:46
  • Iwona Bryła
2021-08-16bieg.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Z inicjatywy Stowarzyszenia Zabiegane Starachowice nasze miasto po raz kolejny wzięło udział w ogólnopolskiej imprezie sportowej, poświęconej prześladowanym bohaterom antykomunistycznego ruchu oporu. W tym roku Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Tropem Wilczym odbył się w dość nietypowym czasie, bo w narodowe święto 15 sierpnia. Zawodnicy rywalizowali na dystansie 10 km oraz na symbolicznej trasie 1963 metrów, nawiązującej do roku śmierci ostatniego „Wyklętego” - Józefa Franczaka ps. „Lalek”.

Do patriotycznego biegu zgłosili się uczestnicy w różnym wieku: od dzieci do osób starszych. Impreza wystartowała spod Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Szkolnej. Rywalizacja odbywała się na dwóch dystansach. Trasa główna licząca 10 km wiodła momentami przez trudne tereny leśne, dlatego była przeznaczona dla doświadczonych biegaczy.

Triumfatorem tego dystansu został Mateusz Kobyłecki ze Skarżyska - Kamiennej, który przebiegł go w czasie 35 minut i 5 sekund. Reprezentanci Starachowic załapali się do najlepszej dziesiątki: Michał Wzorek był siódmy, a Kamil Wrona dziewiąty. Obaj są z ekipy Zabiegane Starachowice. Krótsza, liczącą 1963 metry długości i przez to łatwiejsza trasa przyciągnęła już nawet kilkulatków. Symboliczny dystans wygrał Paweł Bochenek z Nidy z czasem 6 minut i 13 sekund. Ze starachowiczan najlepsi byli reprezentanci klubu Juventa Kobex: Amelia Wojtan i Paweł Krzyżanowski, którzy zajęli odpowiednio ósme i dziewiąte miejsce.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe