Pościg za 27-latkiem po narkotykach

  • 06.09.2021, 12:08
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Pościg za 27-latkiem po narkotykach
Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 27-letniemu mężczyźnie, który nie zatrzymał się wczoraj do kontroli drogowej, posiadał najprawdopodobniej amfetaminę oraz kierował osobowym renaultem pod wpływem narkotyków. Mieszkaniec gminy Ożarów usłyszał już zarzuty. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

Wczoraj po godzinie 7.00 policjanci ostrowieckiej drogówki pełniąc służbę radiowozem nieoznakowanym w miejscowości Rudka Bałtowska zwrócili uwagę na jadący z przeciwka pojazd marki Renault. Kierowca francuskiego auta nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa i w obszarze zabudowanym poruszał się ze znaczą prędkością. Mundurowi postanowili za nim zawrócić i zatrzymać do kontroli drogowej. Widząc to kierowca renaulta przyspieszył. Miernik prędkości wskazał, że poruszał się on o 47 km/h szybciej niż zezwalają na to obowiązujące przepisy. Mundurowi za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydali kierującemu nakaz zatrzymania się, lecz mężczyzna ignorował polecenia. Po tym jak mundurowi wyprzedzili go i po raz drugi wskazali miejsce do zatrzymania, kierujący zwolnił po czym gwałtownie przyspieszył i skręcił w boczną uliczkę kontynuując ucieczkę. Po chwili jazdy wjechał w tzw. „ślepą uliczkę”.

Z uwagi na fakt, iż na jej końcu znajdował się gęsty las, mężczyzna zatrzymał swój samochód i oddalił się w pobliskie zarośla. W porzuconym przez siebie pojeździe pozostawił nie tylko swoje dokumenty, ale i torebkę strunową z zawartością białego proszku, wagę elektroniczną i opaloną tzw. fifkę. Ostatecznie mężczyzna został zatrzymany na pobliskiej ulicy przez funkcjonariuszy z innego patrolu Wydziału Ruchu Drogowego. Użyty przez stróżów prawa tester narkotykowy potwierdził, że ujawniona substancja to prawdopodobnie amfetamina w ilości ponad 4 gramów. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Ponadto policjanci podejrzewając, że mężczyzna prowadził samochód będąc pod wpływem narkotyków. Przeprowadzony test, który dał wyniki pozytywny. Uciekinierem okazał się 27-letni mieszkaniec gminy Ożarów, który już usłyszał zarzuty. Zatrzymany pirat drogowy za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe