Inauguracja roku szkolnego klas mundurowych

  • 08.09.2021, 11:31
  • Iwona Bryła
2021-09-08zdzok.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Historyczne i współczesne umundurowanie, flaga Polski wciągnięta na maszt, dźwięki Hymnu Narodowego i wojskowych melodii oraz obecność przedstawicieli sił zbrojnych RP - w takiej atmosferze uczniowie klas mundurowych Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach rozpoczęli nowy rok szkolny. W uroczystości, która została zorganizowana na terenie szkoły ZDZ w Starachowicach, wzięła udział młodzież z kilku placówek Zakładu, zlokalizowanych na terenie województwa świętokrzyskiego.

Uroczysta inauguracja nauki w mundurach odbyła się na placu szkolnym przy ulicy Wojska Polskiego. Barwną oprawę stworzyła młodzież w umundurowaniu kilku formacji żołnierskich, także tych znanych z historii Polski, która reprezentowała placówki ZDZ z Kielc, Końskich, Ostrowca Św., Jędrzejowa i Starachowic. Była m.in. współczesna marynarka wojenna oraz oddziały z okresu powstania kościuszkowskiego i Księstwa Warszawskiego. Wśród gości znaleźli się płk. Piotr Hałys, dowódca 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej, Dariusz Wątroba, wiceprezes Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach, a także przedstawiciele policji, nadleśnictwa, pogotowia ratunkowego, czy Ligi Obrony Kraju. Starosta starachowicki Piotr Babicki przesłał przygotowany na tę okazję okolicznościowy list. Zaproszonych witała Dorota Glina, dyrektor Niepublicznego Technikum ZDZ w Starachowicach. Jak oceniła mundur cieszy się dużym zainteresowaniem współczesnej młodzieży.

Uczniowie szkół ZDZ doceniają możliwości, jakie daje nauka w klasach mundurowych. Pułkownik Piotr Hałys, dowódca 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej podkreśla, że klasy mundurowe mogą być zarówno kuźnią przyszłych kadr służących Polsce, jak też miejscem weryfikacji młodzieńczych planów.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe