Porozumienie gmin z północy województwa

  • 08.09.2021, 11:44
  • Patryk Wójcik
2021-09-08ostrowiec.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W Ostrowieckim Browarze Kultury zebrali się przedstawiciele gmin zainteresowanych współpracą, która ma ułatwić pozyskiwanie pieniędzy unijnych na ich rozwój. Program dotyczy północnej części województwa świętokrzyskiego.

Podpisane porozumienie ma ułatwić działanie w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego. Włodarze 17 gmin wierzą, że siła 315 tys. mieszkańców województwa pomoże w łatwiejszym zdobywaniu środków na rozwój obszarów współpracujących w MOF. Miejskie Obszary Funkcjonalne tworzone są by wspólnie pozyskiwać środki z nowej perspektywy unijnej. Jedną z głównych inwestycji jest wybudowanie połączenia komunikacyjnego miast północy ścieżkami rowerowymi. Porozumienie podpisali wszyscy przedstawiciele gmin powiatu starachowickiego. Wójtowie wiążą duże nadzieje z zawarciem umów partnerskich.

Patryk Wójcik

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe