Wśród laureatów także PTTK w Starachowicach

  • 13.09.2021, 13:20
  • Iwona Bryła
2021-09-13muzeum.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach wręczono Świętokrzyskie Nagrody Muzealne im. Tadeusza Włoszka, postaci zasłużonej dla ochrony lokalnych zabytków. Wyróżnienie to inicjatywa urzędu marszałkowskiego. Jednym z laureatów zostało też Muzeum Regionalne PTTK w Starachowicach.

Prowadzący galę: dyrektor Muzeum Przyrody i Techniki  Paweł Kołodziejski i jego zastępczyni Wioletta Sobieraj przybliżyli ideę nagrody i sylwetkę jej patrona. Laury wręczono w 4 kategoriach. Dr Justynę Dziadek, dyrektorkę Muzeum Regionalnego w Pińczowie uhonorowano za najlepszą wystawę pod hasłem „Propius ad Deum - Sztuka Sakralna na Ponidziu”. Za najlepszą publikację nagrodę otrzymała Bożena Ewa Wódz z Muzeum Okręgowego w Sandomierzu, autorka książki „Dzieje Zamku Królewskiego w Sandomierzu”. Nagrodę najlepszego edukatora muzealnego otrzymał Krzysztof Myśliński z Oddziału Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Muzealników Polskich. Natomiast nagroda honorowa trafiła do Muzeum Okręgowego w Sandomierzu. Były też dwie nagrody specjalne dla muzeów o charakterze społecznym, przyznane przez Oddział Świętokrzyski Stowarzyszenia Muzealników Polskich. Jedną z nich otrzymał Oddział PTTK w Starachowicach, którego zbiory od kilku lat przechowywane są w siedzibie Odlewni Polskich S.A.

Nagrodę odebrali wiceprezesi oddziału PTTK: Szymon Przewłoka i Andrzej Pacek. Nagrody im. Tadeusza Włoszka przyznano po raz drugi, a ich pomysłodawcą jest Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Wicemarszałek Marek Bogusławski oraz przewodniczący sejmiku Andrzej Pruś podkreślili potrzebę docenienia pracy muzealników. Galę uatrakcyjnił występ Jacka Bończyka z zespołem w repertuarze Wojciecha Młynarskiego.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe