Termomodernizacja w Kałkowie

  • 24.09.2021, 10:32
  • Iwona Bryła
2021-09-24kalkow.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Zmiany w 10 budynkach położonych na terenie sanktuarium maryjnego w Kałkowie – Godowie. Obiekty przejdą temomodernizację. Koszt inwestycji to ponad 6 mln.

W Kałkowie – Godowie zostanie wykonany remont 10 budynków, z których korzystają osoby niepełnosprawne i pielgrzymi. Koszt inwestycji to ponad 6 mln zł. W kwocie ponad 5 mln zł sfinansuje ją Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.  Kałkowskie sanktuarium złożyło jeszcze wnioski na sfinansowanie projektów mających poprawić jego wygląd.  Remonty w sanktuarium są efektem współpracy WFOŚiGW i NFOŚiGW. Pierwszy etap pomógł zmodernizować kilkadziesiąt budynków w naszym regionie. Wicestarosta starachowicki Dariusz Dąbrowski zwrócił uwagę na długą historię współpracy powiatu starachowickiego z sanktuarium w Kałkowie. Zwieńczeniem uroczystości były podziękowania od osób niepełnosprawnych.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe