Ślubowanie klas pierwszych w Technikum nr 2

  • 28.09.2021, 14:06
  • Patryk Wójcik
2021-09-29slubowanie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W wyjątkowy rok jubileuszu 100 – lecia szkolnictwa zawodowego wpisują się nowi uczniowie „na maja”. Ślubowanie w roku szkolnym 2021/22 złożyli adepci z sześciu klas.

Uroczystość rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru szkoły. Następnie odśpiewany został hymn, po którym głos zabrała dyrektor szkoły Grażyna Małecka. Przywołała ona dzień jubileuszu oraz podkreśliła jak ważni są w dzisiejszych czasach specjaliści. Po uroczystym przemówieniu dyrektorki uczniowie przystąpili do ślubowania. Przysięgli żyć godnie, być odpowiedzialnym za siebie i innych, dobrze przygotowywać się do dorosłego życia w demokratycznej Ojczyźnie, dążyć wytrwale do pełnego poznania siebie i świata, szanować środowisko naturalne, każdym dniem uczniowskiej pracy tworzyć tradycję i historię szkoły. Następnie głos zabrał jeden z nauczycieli Sławomir Gwardyś wspomnając uczniów technikum, którzy służyli w Trzeciej Kompanii Szturmowej „Starachowice” podczas drugiej wojny światowej. Kolejno uczniowie złożyli wiązankę kwiatów pod pamiątkową tablicą. Ślubowanie zakończyły występy artystyczne adeptów ZSZ nr 2.

Patryk Wójcik

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe