Mamy dofinansowanie na obwodnicę Starachowic

  • 05.10.2021, 16:30
  • Iwona Bryła
2021-10-06obwodnica.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Wyczekiwana przez kierowców obwodnica w północno - zachodniej części Starachowic wkracza w fazę przygotowań do ogłoszenia przetargu na budowę. Ma się on odbyć w ciągu miesiąca od podpisania umowy na dofinansowanie inwestycji, co miało miejsce w miniony poniedziałek. Pieniądze w kwocie 96 mln zł pochodzą z rządowego programu „Mosty dla Regionów” i pokryją 80% kosztów. Resztę dokłada marszałek województwa.

Dobra wiadomość została ogłoszona na plenerowej konferencji prasowej w Wąchocku, w pobliżu miejsca połączenia przyszłej obwodnicy z drogą krajową nr 42. Jest zielone światło dla tej inwestycji, bo udało się zabezpieczyć pieniądze na budowę, co podkreślił przewodniczący PiS w województwie świętokrzyskim poseł Krzysztof Lipiec. Inwestycję wykonuje Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach, jednostka podległa urzędowi marszałkowskiemu, który ze swej strony przeznacza około 40 mln zł tytułem wkładu własnego na zadanie, szacowane na 135 mln zł. Marszałek Andrzej Bętkowski liczy, że w ciągu najbliższych 30 dni uda się ogłosić i rozstrzygnąć przetarg na wyłonienie firmy, która zbuduje starachowicką obwodnicę.

Obwodnica otoczy łukiem tereny Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Starachowice” z wylotami na drogę krajową nr 42 w Wąchocku i drogę wojewódzką Starachowice – Tychów Stary. Przez rzekę Kamienną i linię kolejową nr 25 przejdzie estakadą o długości 800 metrów. Cała obwodnica będzie mieć 3,5 km. Wszyscy liczą, że obwodnica pomoże rozładować korki w Starachowicach, odciążając zwłaszcza ulicę Radomską i ułatwi przedsiębiorcom komunikację z SSE.  Według słów posła Krzysztofa Lipca wiele wskazuje na to, że Starachowice niebawem otrzymają także wsparcie finansowe na rozpoczęcie budowy wiaduktu w zachodniej części miasta.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe