Sukces akcji „Ogon merda, gdy miska pełna”

  • 15.11.2021, 13:31
  • Adrianna Krzemińska
2021-11-15-schronisko.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W powiecie skarżyskim, starachowickim, szydłowieckim oraz radomskim trwała akcja pod hasłem: „Ogon merda, gdy miska pełna”. Zbiórka została zorganizowana na rzecz schroniska w Rudniku w gminie Brody. Organizatorzy: Fundacja Triada i Spotted Media są zadowoleni w efektów pracy, jaką wykonali dla czworonogów.

„Ogon merda, gdy miska pełna” to już piąta akcja pomocy dla zwierząt z pobliskich schronisk. Patryk Kluczyk prezes fundacji Triada opowiedział o początkach wolontariatu oraz o powstaniu fundacji. W walce o dobro czworonogów ze schroniska w Rudniku wzięło udział ponad 60 szkół. Pomoc trwała 2 tygodnie. Podczas zbiórek wolontariusze odbierali ze szkolnych placówek zakupione: karmy, obroże, miski oraz smycze. Po odwiedzeniu wszystkich szkół nastąpiło sortowanie podarunków. Wolontariuszka Anna Stępień wspomniała o dodatkowych niespodziankach, które przytrafiły się podczas segregacji. W rudnickim schronisku przebywa obecnie ponad 100 czworonogów. Właściciel schroniska nie kryje radości z tak owocnej zbiórki. Zaznacza, że okres zimowy bywa najbardziej wymagający dla takich placówek jak schroniska.

Artur Spytkowski opowiada również o dodatkowej pomocy, jaką tutejsze schronisko otrzymuje od szkół z powiatu starachowickiego. W podziękowaniu za zbiórki w placówkach organizowane są spotkania, dzięki którym dzieciaki otrzymują cenną lekcję empatii. Prezes fundacji Triada nie wyklucza, że w przyszłości będą organizowane kolejne akcje pomocy dla pobliskich schronisk. Osoby zainteresowane zachęca po pomocy w wolontariacie.

Adrianna Krzemińska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Sylwia
Sylwia 18.11.2021, 18:38
Dzień dobry, Stowarzyszenie mające od 2013 roku PZZEiD wyslało 18 lipca pierwszą paczkę z pomocą dla Fundacji "Życie dla jeża". Mamy nadzieję, że mieszkańcy naszego powiatu chętnie się dołączą do naszej akcji. Potrzebne są karmy dla kotów typu animonda, polarki -dowolne kawałki, ręczniki papierowe, jednorazowe podkłady, miseczki...

Pozostałe