Marcin Gołębiowski nowym Zastępcą Prezydenta Miasta Starachowice ds. Społecznych

  • 27.12.2021, 14:46
  • Iwona Bryła
2021-12-27zastepca1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Prezydent Starachowic Marek Materek ma już nowego zastępcę, który zajmie miejsce zwolnione przez Anetę Nasternak. Szef miasta przedstawił go dziennikarzom na dzisiejszej konferencji prasowej.

Marcin Gołębiowski wygrał konkurs na to stanowisko, co jest procedurą nietypową, gdyż prezydent miasta ma prawo sam wybrać sobie zastępców. Nowy zastępca prezydenta ds. społecznych zacznie pracę od 1 lutego 2022 roku. Marcin Gołębiowski pochodzi ze Starachowic i jest związany zawodowo z kilkoma uczelniami wyższymi.

W latach 2012 -2020 kierował Centrum Promocji na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Od 2020 roku pełnił funkcję dyrektora Centrum Marketingu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Od 2017 roku jest adiunktem w Katedrze Prawa Konstytucyjnego na Wydziale Prawa i Administracji UMCS w Lublinie. W 2020 roku został zatrudniony jako docent w Katedrze Prawa Międzynarodowego i Konstytucyjnego w Instytucie Prawa i Psychologii na Politechnice Lwowskiej na Ukrainie. Przyszły Zastępca Prezydenta w 2021 roku uzyskał stopień naukowy magistra prawa na Wydziale Prawa i Administracji na UMCS w Lublinie. W 2019 roku uzyskał stopień doktora nauk społecznych w dyscyplinie nauki prawne na WPiA UMCS w Lublinie. W 2021 roku ukończył studia podyplomowe Master of Business Administration na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Zna bardzo dobrze język angielski oraz ukraiński. W 2020 roku Pan Marcin Gołębiowski był przewodniczącym Zespołu ds. edukacji i szkolnictwa wyższego w Wojewódzkiej Radzie Dialogu Społecznego Województwa Lubelskiego. W tym samym roku został wyznaczony jako ekspert do oceny Obszarów Strategicznych przy Strategii Miasta Lublin 2030. W 2017 roku został członkiem rady Fundacji Akademickiego Centrum Kultury UMCS Chatka Żaka.

Do zadań Zastępcy Prezydenta Miasta Starachowice ds. Społecznych należeć będzie:

- nadzorowanie miejskich jednostek organizacyjnych, realizujących zadania z zakresu oświaty, pomocy społecznej, kultury, kultury fizycznej i sportu;

- zapewnienie prawidłowego, terminowego i zgodnego z prawem wykonywania zadań przez nadzorowane komórki organizacyjne Urzędu i miejskie jednostki organizacyjne;

- prowadzenie współpracy z organizacjami pozarządowymi; całokształt spraw związanych z rozwojem kultury, kultury fizycznej i sportu, turystyki i promocji; utrzymanie i remonty komunalnych i socjalnych zasobów mieszkaniowych.

Zastępca Prezydenta Miasta Starachowice ds. Społecznych sprawować będzie bezpośredni nadzór nad referatami: Edukacji, Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Miasta; Działalności Gospodarczej i Zasobów Lokalowych; ds. Pozyskiwania Funduszy Zewnętrznych oraz placówkami oświatowymi; Miejską Biblioteką Publiczną; Centrum Usług Wspólnych; Centrum Usług Społecznych; Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji; Parkiem Kultury; Spółdzielnią Socjalną ”Starachowiczanka”; Środowiskowym Domem Samopomocy oraz Starachowickim Towarzystwem Budownictwa Społecznego "Wspólny Dom" Sp. z o.o.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe