Powiat z budżetem

  • 29.12.2021, 11:25
  • Iwona Bryła
2021-12-29sesjarp.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Rada Powiatu w Starachowicach przyjęła dziś budżet na 2022 rok. Samorząd będzie miał do dyspozycji około 143 mln zł dochodów, a wydatki chce poczynić w wysokości 148 mln zł. Z tego na inwestycje zaplanowano ponad 36,5 mln zł.

W dyskusji radni zgodnie zauważyli, że budżet powiatu starachowickiego istnieje głównie dzięki środkom zewnętrznym. Opozycja wskazywała tu na pomocną dłoń państwa, koalicja podkreślała, że uzależnienie od pomocy wynika ze skromnych dochodów własnych powiatu, spowodowanych decyzjami politycznymi z czasów, gdy zdecydowano o utworzeniu takich jednostek administracyjnych. Były też pytania o konkretne inwestycje: dlaczego nie ujęto ich w budżecie, lub też kiedy i w jakim zakresie będą realizowane. Budżet został przyjęty 12 głosami za, przy 6 wstrzymujących się.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe