Wyższa akcyza na alkohol i papierosy

  • 03.01.2022, 12:22
  • Adrianna Krzemińska
Wyższa akcyza na alkohol i papierosy
Od nowego roku zaczęła obowiązywać znowelizowana ustawa o podatku akcyzowym. Celem jest podniesienie akcyzy na alkohol i papierosy. Uzasadnieniem, według resortu finansów, jest troska o zdrowie Polaków. 

Jak czytamy na stronie internetowej Ministerstwa Finansów, projekt ustawy przewidywał również wprowadzenie tzw. „Mapy Akcyzowej”, czyli harmonogramu zmian wysokości stawek akcyzy zaplanowanych na kolejne lata. Zgodnie z proponowanymi zapisami, od nowego roku stawki akcyzy na alkohol etylowy, piwo, wino, napoje fermentowane i wyroby pośrednie wzrosną o 10 proc., a minimalna stawka akcyzy na papierosy wzrośnie z obecnych 100 proc. do 105 proc.

Adrianna Krzemińska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe