Marcin Pocheć rezygnuje ze stanowiska prezesa Zakładu Energetyki Cieplnej

  • 14.01.2022, 10:57
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Marcin Pocheć rezygnuje ze stanowiska prezesa Zakładu Energetyki Cieplnej
Urząd Miejski w Starachowicach poinformował o rezygnacji Marcina Pochecia ze stanowiska prezesa Zakładu Energetyki Cieplnej.

W przesłanym komunikacie czytamy:

         Informuję, że   13 stycznia b.r. prezes Zakładu Energetyki Cieplnej Sp. z o.o., pan Marcin Pocheć złożył rezygnację ze sprawowanej funkcji. Od 1 lutego 2022 roku zmieni się schemat organizacyjny miejskiej spółki ZEC.  Zarząd spółki, który był sprawowany jednoosobowo będzie dwuosobowy w związku z ogromnym zakresem zadań realizowanych przez firmę.

W roku 2018 spółka ZEC została połączona z Miejskim Zakładem Komunikacyjnym. W ostatnich latach spółka poczyniła duże inwestycje w zakresie modernizacji ciepłowni i sieci ciepłowniczej na terenie miasta. Aktualnie wybrana została firma, która wybuduje w mieście Instalację Odzysku Energii. Starachowice do produkcji ciepła i energii elektrycznej wykorzystają paliwo pochodzące z odpadów, czyli RDF. Zamiarem Prezydenta Miasta było i jest ograniczenie kosztów ponoszonych przez mieszkańców. Temu służyły i będą służyć inwestycje realizowane w zakresie polityki energetycznej miasta. Starachowice będą miastem, które będzie miało zdywersyfikowane źródła paliw energetycznych dzięki czemu nieomal w połowie ograniczymy zużycie węgla.

Już w 2022 roku zamierzamy obniżyć cenę ciepła w mieście. Będzie to możliwe dzięki modernizacji obydwu ciepłowni, którymi dysponuje ZEC, co przełoży się na brak konieczności zakupu uprawnień do emisji dwutlenku węgla. Wszystkie działania, które podejmuje Prezydent Marek Materek mają zapewnić bezpieczeństwo energetyczne miasta, niższe rachunki dla mieszkańców i poprawę jakości powietrza. Skład nowego Zarządu spółki ZEC poznamy po posiedzeniu Rady Nadzorczej, które zaplanowane jest na koniec stycznia.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe