Szef PiS na dorocznej mszy za zmarłą matkę

  • 17.01.2022, 10:38
  • Iwona Bryła
2022-01-17kaczynski.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Przewodniczący Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński odwiedził w minioną niedzielę Starachowice. Powodem była organizowana od kilku lat msza święta w intencji jego zmarłej matki Jadwigi.

Msza za spokój jej duszy została odprawiona w kościele p.w. Wszystkich Świętych. Starachowice były częścią życia zmarłej 9 lat temu Jadwigi Kaczyńskiej, tu się urodziła i przez kilka lat mieszkała. Pośmiertnie nadano jej tytuł Honorowej Obywatelki naszego miasta, ma swoją tablicę pamiątkową przy wspomnianym kościele, a jej imieniem nazwano dawną ulicę Krzosa. Jej syn Jarosław na nabożeństwo do Starachowic przyjeżdża regularnie od kilku lat i już tradycyjnie pojawiają się na nim także politycy różnych szczebli. Tym razem obecni byli m.in. Jacek Sasin, wicepremier i minister aktywów państwowych, eurodeputowany Joachim Brudziński, posłanka PiS i jednocześnie wiceminister sportu Anna Krupka, parlamentarzyści PiS z województwa świętokrzyskiego, w tym starachowiczanin Krzysztof Lipiec, wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz, marszałek Andrzej Bętkowski, przewodniczący sejmiku świętokrzyskiego Andrzej Pruś oraz starachowiccy samorządowcy, a wśród nich starosta Piotr Ambroszczyk i zastępca prezydenta Starachowic Ewa Skiba. Po liturgii odbyła się jeszcze krótka modlitwa na placu kościelnym przy tablicy Jadwigi Kaczyńskiej, będącej częścią plenerowego Panteonu Pamięci Narodowej. Potem Jarosław Kaczyński zabrał głos nawiązując m.in. do roli, jaką w życiu jego matki odegrały Starachowice. Wystąpienie polityka przerywały okrzyki przeciwników PiS, którzy zebrali się w pobliżu kościoła z dużym banerem z hasłem „Szpital dla starachowiczan, nie dla przekształcenia” i kilkoma mniejszymi tablicami. Jarosław Kaczyński zareagował na to słowami o braku tolerancji dla zakłócania uroczystości religijnych. Wystąpienie miał również przewodniczący świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości poseł Krzysztof Lipiec. Na zakończenie złożono kwiaty pod tablicą Jadwigi Kaczyńskiej, a także brata Jarosława Kaczyńskiego Lecha, prezydenta RP, który stracił życie w katastrofie smoleńskiej oraz innych ofiar tej narodowej tragedii.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe